Kazan'da hırsızlık iddiası

Kazan'da hırsızlık iddiası
Kazan'da hırsızlık iddiası
ANKARA (AA) - Kazan'da marketlerden çaldıkları yiyecekleri bir lokantaya sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.Son bir aydır...

ANKARA (AA) - Kazan'da marketlerden çaldıkları yiyecekleri bir lokantaya sattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi tutuklandı.

Son bir aydır marketlerde artan hırsızlık olaylarını araştıran Kazan İlçe Emniyet Müdürlüğü  Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, işyerlerinin güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelilerin kimliğini belirledi.

Şüphelilerden gözaltına alınan F.F'nin itirafı üzerine marketlerden sucuk, tereyağı ve kaşar peyniri çalan diğer arkadaşları M.K, S.C, Ş A.Y. ve G.Ö. gözaltına alındı.

Polis çalıntı yiyeceklerin satıldığı lokantada yaptığı araştırmada 56 paket tereyağı, 21 kangal sucuk ve 23 paket kaşar peynirine el koydu.

Çaldıkları yiyecek maddelerini anlaştıkları lokantaya değerinin çok altında sattığı ileri sürülen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Çalıntı yiyecekleri satın almaktan hakkında işlem yapılan lokanta sahibi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.