Kazan'da Merkez Caminin temeli atıldı

Kazan'da Merkez Caminin temeli atıldı
Kazan'da Merkez Caminin temeli atıldı
ANKARA (AA) - Ankara'nın Kazan ilçesinde Kent Meydanı Projesi kapsamında yapılacak olan Merkez Caminin temeli törenle atıldı.Atatürk Mahallesindeki...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Kazan ilçesinde Kent Meydanı Projesi kapsamında yapılacak olan Merkez Caminin temeli törenle atıldı.

Atatürk Mahallesindeki sağlık ocağının yanında yapılan ve hizmete girdiğinde aynı anda bin 200 kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin temel atma törenine, Kazan Kaymakamı Murat Duru, Ayaş Kaymakamı Ahmet Başbaydar, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sansar, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Karagöz ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Ertürk, yaptığı konuşmada, belediye olarak caminin yapımını üstlendiklerini ancak yardım ve bağışta bulunmak isteyen vatandaşların taleplerini karşılamak adına bir dernek kuracaklarını söyledi.

İlçe Müftüsü Halil İbrahim Karagöz de, Türkiye 'deki cami sayısının yaklaşık 100 bin olduğunu belirterek, ''Camiler insanı Allah'a çağıran iman sembolüdür. Minareler Allah'ın bir olduğunu haykıran şehadet parmaklarıdır. Minber ve kürsüler ise Müslümanlara ahlak, fazilet, kardeşlik, sevgi, ilim dersi veren halk mektepleridir'' dedi.

Konuşmalar ve emekli Müftü Mahmut Sezgin'in duasının ardından cami inşaatının temeli atıldı.