Kazan'daki işçilerin eylemi sona erdi

Kazan'daki işçilerin eylemi sona erdi
Kazan'daki işçilerin eylemi sona erdi
- Ankara'nın Kazan ilçesinde çelik hasır üretimi yapan bir fabrikada maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alamadıklarını iddia eden işçilerin başlattığı eylem, 34. gününde sona erdi

ANKARA (AA) ? Ankara'nın Kazan ilçesinde çelik hasır üretimi yapan bir fabrikada, maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alamadıklarını iddia eden işçilerin başlattığı eylem, 34. gününde sona erdi.

Kazan'ın sanayi bölgesi Saray Mahallesi'nde çelik hasır üretimi yapan bir fabrika sahibi, işçilerin iddiasına göre iflas etti. Maaşlarını ve kıdem tazminatlarının ödenmediğini öne süren işçiler, 34 gündür fabrikada yatıp kalkıyorlardı.  Alacaklarının tahsili için fabrikadaki makinelerin sökülüp götürülmesini engellemek amacıyla iş yerinde nöbet tutan 32 işçi, aldıkları karar gereği eylemlerine son verdi.

Ustabaşı Recep Güntutmaz, alacaklarına karşılık fabrikadaki 2 makinenin haczedilmesinden dolayı eyleme son verme kararı aldıklarını belirterek, "Tazminat alacaklarımıza mahkeme henüz karar vermediği için maaş alacaklarımızın tazmini için haciz kararı aldırdık. Değeri yaklaşık 1,5 milyon lirayı bulan kaynak ve çekme kesme makinesi, fabrikadan sökülerek yediemine teslim edildi. Avukatımız da bize artık fabrikada durmamıza gerek kalmadığını söylemesi üzerine konuyu arkadaşlarımızla görüşüp eyleme son verme kararı aldık" diye konuştu.