Kızılcahamam Devlet Hastanesinin temeli törenle atıldı

Kızılcahamam Devlet Hastanesinin temeli törenle atıldı
Kızılcahamam Devlet Hastanesinin temeli törenle atıldı
ANKARA (AA) - Kızılcahamam'a yapılacak yeni hastanenin temeli düzenlenen törenle atıldı.Akçay Akyüzler Caddesi'nde yapılacak yeni binanın temel atma...

ANKARA (AA) - Kızılcahamam'a yapılacak yeni hastanenin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Akçay Akyüzler Caddesi'nde yapılacak yeni binanın temel atma törenine AK  Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, eski milletvekili Cevdet Erdöl, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kamu Hastaneleri Birliği 3. Bölge Genel Sekreteri Doç. Dr. Halil İbrahim Yakut ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan İşler, "Ankara'da sağlık alanında ciddi bir hizmet yarışı devam ediyor. Şehir hastanemiz hızla yükseliyor, Etlik'teki sorunlar giderildi, finansal ihtiyaçları sağlandı, orada da çalışmalar devam ediyor" dedi.

İşler, şunları söyledi:

"Ankara, sadece idari bir başkent olmayacak, aynı zamanda sağlık alanında da bir başkent olacak. Değerli hemşehrilerim, Ankara, ulaşım ve savunma sanayinin de başkenti haline geldi. İktidarımız döneminde son yıllarda çok önemli işler ve hamleler yapıldı. Bununla da hizmet olarak gurur duyuyoruz. Kızılcahamam'a temelini atacağımız hastanemiz 13 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak. Şimdiye kadar tamamlanması gereken bir hizmetti fakat yer ve proje değişikliği dolayısıyla böyle bir erteleme yaşamak zorunda kaldık."

İlçe Müftüsü Sinan Kazancı'nın okuduğu duanın ardından temel atma töreni butona basılmasıyla sona erdi.

Yeni hastanenin inşaat alanı 21 bin 645 metrekareden oluşuyor.

Projeye göre, yeni binada 10 adet tek kişilik ve 20 adet çift kişilik oda olarak toplam 50 yatak kapasitesi, 3 ameliyathane, 7 yataklı genel yoğun bakım ünitesi, 9 yataklı diyaliz merkezi, 2 doğum salonu, 13 yataklı acil muayene, müşahede ve gözlem odası, 17 poliklinik, 3 röntgen odası, 1 tomografi odası, 2 ultrason odası, 2 diğer görüntüleme odası ve 2 kür havuzu bulunacak. Hastaneye 60 araçlık otopark yapılacak.