Kızılcahamam'da kitaplar kumbarada birikecek

Kızılcahamam'da kitaplar kumbarada birikecek
Kızılcahamam'da kitaplar kumbarada birikecek
ANKARA (AA) - Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde 4 noktaya "kitap kumbarası" konuldu.Kızılcahamam Güvem İlkokulunca "kumbarada biriktir, okumak...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde 4 noktaya " kitap kumbarası" konuldu.

Kızılcahamam Güvem İlkokulunca "kumbarada biriktir, okumak keyiftir" sloganıyla yürütülen proje kapsamında ilçe meydanına "kitap kumbarası" konulması dolayısıyla program düzenlendi.

Programa, Kaymakam Mehmet Yıldız, Garnizon Komutanı Onur Akyüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, Belediye Meclis Üyesi Fatih Oral, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Proje sorumlusu Güvem İlkokulu Türkçe Öğretmeni Ali Yol, ilçenin dört ayrı noktasına "kitap kumbarası" yerleştirdiklerini belirterek, "Evlerde okunmayan kitapları, okullarda okurlarla buluşturmak için, insanların kitaba ve okumaya ilgisini artırmak için böyle bir proje hazırladık. Çocuklara kitap sevgisini aşılamak için tüm Kızılcahamam halkının da desteğini ve yardımlarını alarak kitap kumbarasını işlevsel hale getirmek temel amacımız" diye konuştu.

Kumbaralarda toplanan kitaplar, tasnif edildikten sonra başta köy okullarının kütüphaneleri olmak üzere ilçedeki okullara gönderilecek. 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  kitap

  ,

  Fatih

  ,

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Daire

  ,

  Köy

  ,

  Proje

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim