"Kızılcahamam'ın 100. yılında Yabanabad'dan Kızılcahamam" Sempozyumu

"Kızılcahamam'ın 100. yılında Yabanabad'dan Kızılcahamam" Sempozyumu
"Kızılcahamam'ın 100. yılında Yabanabad'dan Kızılcahamam" Sempozyumu
ANKARA (AA) - Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesince düzenlenen "Kızılcahamam'ın 100. yılında Yabanabad'dan Kızılcahamam" Sempozyumu...

ANKARA (AA) - Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesince düzenlenen "Kızılcahamam'ın 100. yılında Yabanabad'dan Kızılcahamam" Sempozyumu başladı.

 

Bir otelde düzenlenen sempozyuma, Kaymakam Mehmet Yıldız, ATO Başkanı Salih Bezci, Belediye Başkanı Muhittin Güney, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Orhan Aydın,, milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Mehmet Yıldız, yaptığı konuşmada, önemli bir sempozyum düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Kızılcahamam'ın 100. yılında ilçenin tarih, Coğrafya,  yerleşim, nüfus, idari ve sosyal yapısı, ekonomisi, sanayi, ticaret, tarım, hayvancılık, turizm, hizmet sektörü, doğal kaynaklar, eğitim, kültür ve sanat, musiki, mutfak, giyim, kuşam, gelenek, görenek, inanç, halk inanışları, mimari, sağlık, ulaşım konularında ilçenin  geçmişten geleceğe uzanan yolculuğunda bilgi üretimine katkı sağlanması, yeni bakış açıları ve projeler ortaya konulması ve karar vericilere bilgi desteği sunulması konusunda dört oturum yapılacak olan sempozyumda, ilçenin tarihine ışık tutacak verilerin elde edilmesini amaçlıyoruz."

Sempozyum, 3 gün sürecek.