Kızılcahamamlı milli güreşçi Bostancı'nın memleketinde sevinç

Kızılcahamamlı milli güreşçi Bostancı'nın memleketinde sevinç
Kızılcahamamlı milli güreşçi Bostancı'nın memleketinde sevinç
ANKARA (AA) - Avrupa şampiyonluğunu kazanan milli güreşçi İsmail Hakkı Bostancı'nın memleketi Kızılcahamam'da sevinç yaşanıyor.Gürcistan'ın Tiflis...

ANKARA (AA) - Avrupa şampiyonluğunu kazanan milli güreşçi İsmail Hakkı Bostancı'nın memleketi Kızılcahamam'da sevinç yaşanıyor.

Gürcistan'ın Tiflis kentinde 10-18 Ekim tarihlerinde yapılan İşitme Engelliler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda yıldızlar serbest stilde Türkiye 'yi temsil eden Bostancı, finalde Rus rakibini yenerek Avrupa şampiyonluğunu kazandı. Bostancı'nın şampiyon olması dolayısıyla yakınları ve Kızılcahamamlılar sevinç yaşadı.

Kızılcahamam Belediyesi güreş takımı sporcusu İsmail Hakkı Bostancı'yı şampiyonaya hazırlayan hocası Mehmet Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonluğun kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Antrenmanda performansından oldukça memnun olduğunu dile getiren Çetin, "Şampiyon olmak için hazırlık yapıyorduk. Grekoromen stilde Avrupa üçüncüsü olan Bostancı'nın serbest stilde şampiyon olacağına inanmıştım. Kendisi de çalışmalarının meyvesini aldı ve Avrupa şampiyonu oldu. Bizleri bir kez daha gururlandırdığı için kendisini tebrik ediyorum" dedi.

Güreşe emek verdiklerini, gençleri kahve köşelerinden alıp ata sporuna yönlendirdiklerini anlatan Çetin, "Şimdi sevincimiz daha büyük. İnşallah ileride ilçemizden Rıza Doğanlar gibi dünya ve olimpiyat şampiyonları da çıkar" diye konuştu.