Kızılcahamamlı öğrenciler 18 yetime sahip çıktı

Kızılcahamamlı öğrenciler 18 yetime sahip çıktı
Kızılcahamamlı öğrenciler 18 yetime sahip çıktı
ANKARA (AA) - Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından ilçe genelindeki okullarda yapılan çalışmalar sonucu 18 yetime sahip...

ANKARA (AA) - Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından ilçe genelindeki okullarda yapılan çalışmalar sonucu 18 yetime sahip çıkıldı.

''Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi'' kapsamında oluşturulan, ''İyilikte yarışan sınıflar'' çerçevesinde öğrenciler, 18 yetime destek veriyor. İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa başlatılan söz konusu proje ilçcedeki 9 okuldan 18 sınıfta uygulanıyor.

İlçe genelindeki okullarda organizasyon yapan Ahmet Özdemir, İHH'nın şu anda dünyada 59 bin yetime baktığını, dönemsel olarak yaklaşık 300 bin yetime ise yardımda bulunduğunu söyledi.

Kendilerinin de Kızılcahamam'da imam hatip lisesi öğrencileri ile bu kampanyaya destek olmak istediklerini belirten Özdemir, ''Başlattığımız proje kapsamında imam hatip lisesinde okuyan arkadaşlarımız yedi yetim ile kardeş olarak onlara aylık her bir yetim için 90 TL para göndermeye başladı. Daha sonra diğer okullarımızın da destek olması ile Kızılcahamam'dan yetim kampanyamıza 9 okuldan 18 sınıf destek olarak 18 yetime sahip çıktı.''