KOSGEB'den hibe alan 9 girişimci iş yeri açtı

KOSGEB'den hibe alan 9 girişimci iş yeri açtı
KOSGEB'den hibe alan 9 girişimci iş yeri açtı
ANKARA (AA) - Polatlı Belediyesi Girişimcilik Masası aracılığıyla KOSGEB Girişimcilik kursu ve hibesinden yararlanan 9 kişi, düzenlenen törenle iş...

ANKARA (AA) - Polatlı Belediyesi Girişimcilik Masası aracılığıyla KOSGEB Girişimcilik kursu ve hibesinden yararlanan 9 kişi, düzenlenen törenle yerlerini açtı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, törende yaptığı konuşmada, temmuz ayından bu güne 150 kursiyerin girişimci sertifikası aldığını, 25 kişinin kendi iş yerlerini İstanbul , Eskişehir, Bursa, Ankara, Polatlı gibi şehirlerde açarak istihdama katkı sunduğunu söyledi.

 Yıldızkaya, şöyle konuştu:

"Polatlı Belediyesi ile KOSGEB Sincan Merkezi arasında imzalanan protokol sonucu düzenlediğimiz girişimcilik kurslarının ilk meyvesini almış bulunuyoruz. Kursiyerlerimizden bir kısmı kendi işyerlerini açmaya başladılar.  Bugün fastfood, perdeci, kuruyemişçi, cep telefoncusu, ekmek fırını gibi alanlarda iş yerlerini açan vatandaşlarımızla birlikte toplu iş yerlerini açıyoruz. Polatlı Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlamında istihdama dönük çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu, KOSGEB kursları da yaptığımız çalışmalardan bir tanesi. Kendi iş yerlerini açan hemşehrilerimize başarılar diliyorum."

 Yıldızkaya, "Fikri, projesi, cesareti olan ancak nasıl yapacağını bilemeyen, girişimci ruhlu hemşehrilerimize cesaret verdik, kurs açtık, hibe almalarına yardımcı olduk.  Tüm hemşerilerimizi kendi işini kurmaya ve kurslarımıza katılmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Törene Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, KOSGEB Sincan Hizmet Merkezi Müdürü M.Tarık Ferizoğlu, KOSGEB Polatlı Temsilcisi Burhan Zırhlıoğlu ile oda ve dernek başkanları, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ve kursiyerler katıldı.