KPSS'deki usulsüzlük operasyonu

KPSS'deki usulsüzlük operasyonu
KPSS'deki usulsüzlük operasyonu
- Soruşturma kapsamında 2 kişi daha gözaltına alındı, böylece gözaltına alınanların sayısı 28'e yükseldi - Firari 16 kişiden 1'inin yurt dışında olduğunun tespit edildiği, diğerlerinin ise arandığı kaydedildi

ANKARA (AA) - KPSS'de usulsüzlük iddialarına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında 2 kişi daha gözaltına alındı, böylece gözaltına alınanların sayısı 28'e yükseldi.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman'ın, 2010'daki KPSS sorularının sızdırılması ve kopya iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilenlerden 2 kişi, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Böylece gözaltına alınanların sayısı 28'e yükseldi.

Soruşturma kapsamında 19 ilde 5'i kadın 44 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Şüphelilerden 2 kadının emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Kadınlardan birinin küçük çocuk annesi olduğu, diğerinin ise sağlık sorunlarından dolayı serbest bırakıldığı bildirildi. Emniyetteki 26 şüphelinin işlemlerine devam edildiği kaydedildi.

Firari 16 kişiden 1'inin yurt dışında olduğunun tespit edildiği, diğerlerinin ise arandığı belirtildi.