Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
- ANGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semiz: - "Şimdi kavganın değil, barışın, kucaklaşmanın, bayramlaşmanın zamanıdır"

ANKARA (AA) - Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Semiz, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Semiz, mesajında, bayramların insanları bir arada tutan değerlerden olduğu ifade etti.

Türkiye 'nin, bir bayrama daha buruk girdiği belirten Semiz, şunları kaydetti:

"Millet olarak artık bayramları bayram gibi yaşamak, huzur içinde yarınlarımıza güvenle bakmak istiyoruz. Bunun için de biran evvel bizleri bir arada tutan ortak değerleri hatırlamamız, öfke ve gerilimden kurtulmamız gerekiyor. Aksi halde ülkemiz, geri dönüşü olmayan yollara girebilir.

Türkiye, birçok etnik grubu barındıran bir ülke . Bu çeşitlilik bizim kültürümüzdür, zenginliğimizdir, renkliliğimizdir. Fakat bir yandan da uluslararası güç odaklarının hedefidir. Buldukları her fırsatta Türkiye'ye tuzak hazırlayan bu şer odakları huzurumuza, güvenliğimize, daha da önemlisi kardeşliğimize kast etmektedir. Terör örgütlerine ve onların arkasındaki bu güçlere karşı birlik ve beraberlik içinde, omuz omuza mücadele vermek zorundayız. İhtiyaç duyduğumuz huzur ve barışın tesisi ancak böyle mümkün olabilecektir. Şimdi kavganın değil, barışın, kucaklaşmanın, bayramlaşmanın zamanıdır."