Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfınca, "Biz Seni Görmeden Sevdik Ey Nebi" adlı program gerçekleştirildi

ANKARA (AA) - Onursal Başkanlığını Nevin Gökçek'in yaptığı Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfınca (SOS), Kutlu Doğum Haftası nedeniyle "Biz Seni Görmeden Sevdik Ey Nebi" konulu program düzenlendi.

 Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da düzenlenen etkinlik, Hafız Fatih Yılmaz'ın, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

Nevin Gökçek, programın açılışında yaptığı konuşmada, Hz. Muhammed'in hoşgörüsünden örnekler vererek, ''Allah'a şükürler olsun ki bizler merhameti, hoşgörüyü öğreten bir peygamberin ümmetiyiz. Sadece dönemindeki değil kıyamete kadar gelip geçecek bütün Müslümanlar için Rabbine yakaran rahmet peygamberinin ümmetiyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftası'nın bütün Müslümanların gönüllerinde hoşgörü ve kardeşlik duygusu yeşermesine, efendimizin güzel ahlakını her davranışta yaşatabilmemize vesile olmasını Yüce Rabbim'den niyaz ediyorum" dedi. 

Konuşması sırasında göz yaşlarını tutamayan Nevin Gökçek, ''Bu kutlu doğum, en çok bomba sesleriyle yatıp kalkan, yarınlarından korkan, namusundan endişe eden, açlıkla imtihan olan, çocukları yaşamayan bütün mazlum Müslümanların kurtuluşuna, İslam aleminin ve bütün insanlığın merhametle onarılmasına vesile olsun'' temennisinde bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de ''Bizler bu Kutlu Doğum Haftasında İslam kardeşliği üzerinde durmaya, kardeşliği pekiştirmeye ve kardeşler olarak üzerimize düşen görevleri yeniden hatırlamaya gayret göstermeliyiz" diye konuştu.

"Küs" kalmamak gerektiğine ve birlik beraberliğin önemine vurgu yapan Gökçek, şunları kaydetti:

"Biz birbirimizin kardeşiyiz. Rabbimiz bir, dinimiz bir, kitabımız, kıblemiz, vatanımız, bayrağımız bir, aynı safta omuz omuza duruyoruz, camimiz bir, bütün bu birlikteliklere sahip olan bizleri bölmek, aramıza fitne tohumları sokmaya çalışmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz."