Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Çubuk'ta 2 bin kişiye "Kutlu Doğum Aşı" dağıtıldı, Saraybosna İslam Birliği İlahi Korosu Türkçe, Arapça ve Boşnakça ilahiler okudu

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde, Müftülük ile Çubuk Kültür Komisyonu tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla 2 bin kişiye "Kutlu Doğum Aşı" dağıtıldı.

Atatürk Parkı'nda düzenlenen ve dualarla başlayan program, Yukarı Çavundur Cami din görevlisi Nuri Aydın Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, burada yaptığı konuşmada, mağdur ve mazlum olan Müslümanlara ve insanlara yardım elini uzatmaya çalıştıklarını ifade ederek, " Bugün 2 milyondan fazla Suriyeli kardeşimizi bağrımıza bastık. Onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bosna ve Sırp savaşı sırasında Bosnalı kardeşlerimize yardım elini uzattık. Azerbaycan ile Ermenistan savaşında Azeri kardeşlerimize elimizi uzattık. Kerim devlet anlayışı işte budur. Ülkemizin birliğini, beraberliğini ve huzurunu Cenabı Hak bozmasın" diye konuştu.

Hafta boyunca yapılan tüm etkinliklerde Peygamber sevgisinin salonlara sığmadığını ifade eden Çubuk İlçe Müftüsü Bilal Kara ise bu yılki temanın "Birlikte Yaşama Ahlakı" olduğunu, bu tür programların toplumda birlikte yaşama kültürünü etkilediğini vurguladı.

Konuşmaların ardından programı izleyen vatandaşlara gül dağıtıldı.  Daha sonra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'ndan Yrd. Doç. Dr Arif Demir ve ekibi bir konser verdi.

Bosna Hersek'ten gelen Saraybosna İslam Birliği İlahi Korosu'nun Türkçe, Arapça ve Boşnakça okudukları ilahilerle devam eden program, yaklaşık 2 bin kişiye "Kutlu Doğum Aşı" dağıtılmasıyla sona erdi.