Lösemiyi yendi, okul birincisi oldu

Lösemiyi yendi, okul birincisi oldu
Lösemiyi yendi, okul birincisi oldu
ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde, lösemi hastası olduğu için okula bir yıl geç başlayan ve evinde eğitim gören 11 yaşındaki Mehmet Yıldırım,...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesinde, lösemi hastası olduğu için okula bir yıl geç başlayan ve evinde eğitim gören 11 yaşındaki Mehmet Yıldırım, hem hastalığını yendi hem de okul birincisi oldu.

Oğlunun tedavisini daha iyi koşullarda sürdürmek için kendi isteğiyle Kastamonu'dan Çubuk ilçesine atanan Barbaros Cami İmam Hatibi İlhan Yıldırım (33), AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuğunun hastalığıyla üç yıl mücadele ettiğini söyledi.

Hem oğlunun hem de kendilerinin zor bir sınav geçirdiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

"Lösemi hastası olmadan önce oğlum çok hareketliydi, hiç yerinde duramazdı. Daha sonra evden çıkmamaya ve oturduğu yerden kalkmamaya başladı. Yüzünde bir sararma oldu ve vücudunda tuhaf şeyler çıktı. Bunların hepsi iki gün içinde oldu ve sonra acile götürdük. Orada teşhisi koydular ve bizi Ankara'ya sevk ettiler. Mehmet'in tedavisi, Dr. Sami Ulus Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde üç yıl sürdü. Kontrolleri devam ediyor. Tedavi sürecinde sokağa çıkamadı. Sağlığına kavuştuktan sonra okula başlayabildi. Okula geç başlamasına ve bir yılda evde eğitim görmesine rağmen çok başarılı bir öğrenci oldu. Bu sene 4'üncü sınıfı bitirdi ve çok şükür öğretmenimiz de sağ olsun her gün gelip iki saat evde ders verdi. Dersleri iyi takdir aldı. Bütün dersleri zaten 5. Orada gördük birkaç çocuk vefat etti, bu hastalıktan dolayı. Kimisi de iyileşti benim oğlum gibi. Yani maddi ve manevi çok sıkıntı çektik ama hastalığı sonunda yendik."

- Doktor olmak istiyor

Mehmet Yıldırım ise ailesi ve doktorlarının desteğiyle kan kanserini yenerek hayata yeniden tutunduğunu vurguladı.

Hastalığı süresince çok sıkıntılar çektiğini anlatan Yıldırım, "Halen kendime dikkat etmezsem ara sıra hastalanıyorum ancak Allah'a çok şükür, şimdi çok iyi durumdayım. Eğitimime bir sene geç başlamamın benim için olumlu olduğunu düşünüyorum. Daha iyi arkadaşlar edindim, daha rahattı, derslerim daha kolay oldu. Doktor olmak istiyorum çünkü hastanede doktorlar benimle çok ilgilendi" ifadesini kullandı.

 

Barbaros İlkokulu Müdürü Ayhan Yavuz da Mehmet Yıldırım'ın çok başarılı bir öğrenci olduğunu dile getirerek, onun doktor olacağına inandığını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Doktor

  ,

  Çocuk

  ,

  Cami

  ,

  İmam

  ,

  Barbaros

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  vefat

  ,

  ders