Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Osmanlıspor Teknik Direktörü Tütüneker: "Bugün bir türlü motivasyonu bulamadık ama 52. dakikadaki gol çok iyi geldi" - "Yönetim, takıma güzel bir isim bulmuş. Böyle bir ismi, futbolda yüceltmek, Osmanlı Devleti gibi zirvede kalmak istiyoruz" - Altınordu Teknik Direktörü Eroğlu: "O golü yemeseydik kazanma şansımız fazlaydı ama deplasmanda alınan bir puan, yinede iyi görünüyor"

ANKARA (AA) - Osmanlıspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, maçta motivasyonun düşük olduğunu belirterek, "52. dakikadaki gol takıma iyi geldi" dedi. 

Tütüneker, 1-1 biten Altınordu maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçta çok sayıda gol pozisyonları bulduklarını ancak değerlendiremediklerini kaydetti. Futbolun motivasyonlarla gelişen bir oyun olduğunu belirten Tütüneker, " Bugün bir türlü motivasyonu bulamadık ama 52. dakikadaki gol çok iyi geldi" ifadesini kullandı.

İlk yarıda baskı sağlayamadıklarını anlatan Tütüneker, hedeften yine de şaşmayacaklarını kaydederek, Süper Lig'in en büyük adaylardan olduklarını dile getirdi.

Tribünlerindeki seyircilerin coşkusunu ve takımın isim değişikliğini değerlendiren Tütüneker, sözlerine şöyle devam etti:

"Tribünler gerçekten harikaydı. Taraftarlara teşekkür etmek lazım. Onlara galibiyet hediye etmek istiyorduk ama maalesef olmadı. Umarız desteklere bu şekilde devam ederler. Bir maçla da bitmiyor, daha 15 maçımız var. Yönetim takıma güzel bir isim bulmuş. Böyle bir ismi, futbolda yüceltmek istiyoruz ama futbolda inişler çıkışlar oluyor. Biz hep Osmanlı Devleti gibi zirvede kalmak istiyoruz. Bu futboldur, kalabildiğimiz kadar kalacağız. Konya'dayken 14'üncü takımı Süper Lig'e çıkardık. Hedefimiz kesinlikle Süper Lig, bundan hiçbir zaman şaşmayacağız. "

 

-"Golü yemeseydik kazanma şansımız fazlaydı" 

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ise Osmanlıspor deplasmanında rakibin gücüne göre hazırlandıklarını belirterek, maçın 10. dakikasının ardından toparlandıklarını dile getirdi. 

Osmanlıspor'a oynama alanı bırakmamayı amaçladıkların ifade eden Eroğlu, "Özellikle ikinci bölgede rakibi sıkıştırıp yakalayacağımız toplarla hücuma çabuk çıkmayı amaçladık ve belli bölümlerde uyguladık" dedi. 

Eroğlu, ikinci yarıda takıma yaptığı konuşmayla 2. bölgeyi daha iyi savunup, hızlı hücumlarla gol bölgesine girdiklerini ancak atamadıklarını kaydetti.

50. dakikada attıkları golün hemen ardından rakipten atak gördüklerini dile getiren Eroğlu, "O golü yemeseydik kazanma şansımız fazlaydı ama deplasmanda alınan bir puan, yine de iyi görünüyor. Rakibimiz güçlüydü, onların da bizim alanımıza yüklendikleri anlar oldu. Stat çok güzeldi. Futbolu saha, tesis, seyirci ve ve oynanan maç güzelleştirir. Biz de bu sahanın hakkını vermeye çalıştık" diye konuştu.