Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Gençlerbirliği Yardımcı Antrenörü Naci Şensoy: "Hiç istemediğimiz bir sonuç aldık" - Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe: - "Savaşa benzeyen bir maç oldu"

ANKARA (AA) - Gençlerbirliği Yardımcı Antrenörü Naci Şensoy, Eskişehirspor karşısında 2-1 kaybettiklerini, fazla konuşulacak bir şey olmadığını, hiç istemedikleri bir sonuç aldıklarını söyledi.

Şensoy, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında, "Çok söyleyecek bir şey yok. Hiç istemediğimiz bir sonuç aldık. Ligin ikinci yarısında ilk üç maçta galibiyetimiz yoktu. Puana aç bir takımdık. Kupada geçtiğimiz hafta rakibimizi yenmiştik. Bu öz güvenle maça başladık. Stancu ile golü de bulduk" diye konuştu.

Gol sonrasında Eskişehirspor'un üzerlerine geldiğini ifade eden Şensoy, "Sonra oyun kontrolünü kaybettik. İlk yarının sonunda beraberlik golü geldi. Direkten dönen toplar vardı. Bazen şansızlıkları planlayamıyorsunuz" dedi.

Maçın ikinci yarısının başında erken gol yediklerini dile getiren Şensoy, şöyle devam etti:

"Nasıl ofansif oynarız, nasıl gol atarız düşüncesine girmişken, Stancu'yu kaybettik. Maalesef kolu kırılmış. Plansız değişiklikler oldu. En azından bir puanı kurtarmak isterdik ama bırakın bir puanı Gosso ve Ahmet de kırmızı kart gördü. İlerleyen haftalar açısından bizim için hoş olmayan bir durum."

- Eskişehirspor cephesi 

Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe ise karşılaşmayı savaşa benzeterek, "Sonucunda sevinen tarafın Eskişehir olmasından mutluyuz" dedi.

Takımın mücadelesinden çok memnun olduğunu belirten Skibbe, şöyle devam etti:

"Özellikle ilk 70 dakikadaki mücadeleden çok mutluyum. Son 20 dakika savunmaya geçtik, topu yerden ve sağlam ileriye doğru çıkarsak iyi olurdu. Puan durumuna baktığımızda alt sıralarda olan bir takım için bu galibiyet çok önemli. Sakat ve sakatlığa meyilli oyuncularımız olduğu için perşembe günkü maçta bazı futbolcuları oynatamadık. Bugün de önemli futbolcularımızı buraya getiremedik. Sakatlarımın iyileşmesini ve Beşiktaş maçı öncesi iyi seviyeye geleceğimizi umuyorum."