Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan: "Yenmemize rağmen nizami penaltımız ve golümüzün verilmediğini söylüyorum, bu önemli"

ANKARA (AA) - Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, Spor Toto Süper Lig'de Gençlerbirliği'ni 2-1 yendikleri maçın ardından kazanmalarına rağmen hakem hatalarına dikkati çektiğini vurguladı.

Hoşcan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Çekişmeli maç olacağı ortadaydı ama yenmemize rağmen bir şeyi vurgulamak istiyorum, nizami bir penaltının ve nizami bir golün verilmemesini eleştiriyorum" dedi.

Karşılaşmada iki takımın da çok iyi mücadele ettiğini belirten Hoşcan, "İki Anadolu takımı, iki renktaş bugün karşılaştık. Zor da olsa uzun zamandır beklediğimiz 3 puanı aldık. Her şeye rağmen, bu hatalara rağmen, bu galibiyet bizim için önemliydi" ifadelerini kullandı.

Karşılaşmada çok büyük hakem hataları olduğunu savunan Hoşcan, şöyle devam etti:

"Geçen haftaki Galatasaray maçında verilmeyen penaltılarımız var, bugün de var. Net bir penaltımız verilmediği gibi nizami bir golümüzün dördüncü hakem tarafından kesilmesine anlam veremiyoruz. Takımlar mücadele ediyorlar. Emek veriliyor, karşılığında hakem kardeşlerimizin çok daha dikkatli olması lazım."

Hoşcan, maçın 67. dakikasında kolu kırılan Bogdan Stancu'nun sakatlığından dolayı üzüldüğünü sözlerine ekledi.