Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Osmanlıspor Teknik Direktörü Tütüneker: "Spor Toto Süper Lig'e çıkma yolunda büyük avantaj elde ettik. Ancak henüz her şey bitmedi" - Adana Demirspor Teknik Direktörü Karaman: "Bizleri seven taraftarlarımızı üzdüğümüz için hepsinden özür diliyorum"

ANKARA (AA) - Osmanlıspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, PTT 1. Lig'de Adana Demirspor'u 2-0 yenerek Spor Toto Süper Lig'e çıkma yolunda büyük avantaj elde ettiklerini ancak henüz her şeyin bitmediğini söyledi.

Tütüneker, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, çok stresli bir karşılaşmadan galip ayrıldıkları için mutlu olduklarını ifade etti.

İlk golü bulana kadar çok iyi futbol sergilediklerini belirten Tütüneker, "1-0'dan sonra istemediğimiz şekilde geri çekildik. Ancak çok stresli atmosferde bunu normal karşılamak lazım. Devre arasında ikinci golü bulmamız gerektiğini futbolcularıma söyledim. Çünkü rakibimizin kaybedeceği bir şey yoktu. Kazanarak Spor Toto Süper Lig'e çıkma yolunda büyük avantaj elde ettik. Ancak henüz her şey bitmedi. İnşallah sonunu getirip şampiyon olmak istiyoruz"  diye konuştu.

Oyuncularını gösterdikleri mücadeleden dolayı kutlayan Tütüneker, şöyle devam etti:

" Bugün özellikle yan toplarda iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum. Adana Demirspor da bizi çok zorladı, kendilerini tebrik ediyorum. Ligde çok beraberlik aldığımız dönemler oldu. İnişli, çıkışlı süreçler yaşadık ama tam zamanında toparlandık. Son iki maçımız kaldı. İki beraberlikle dahi ligden çıkabiliyoruz. Ancak iki maçımızı da kazanmak istiyoruz. Şampiyonluğumuzu ne kadar erken ilan edersek iyidir."

Tütüneker, PTT 1. Lig'de daha önce Torku Konyaspor'da şampiyonluk sevinci yaşadığını dile getirerek, "Kurduğum 6 takım çıkmıştı ancak bana sadece bir kez nasip olmuştu. Bu kez kurulmuş bir takıma geldim. Kendime çok büyük pay çıkarmak istemiyorum. Osman Özköylü güzel bir kadro kurmuş. Biz sadece devamını getirdik" değerlendirmesinde bulundu.

Uğur Tütüneker, maçın ardından soyunma odasına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de geldiğini ve takımın sevincine ortak olduğunu sözlerine ekledi. 

 

- Adana Demirspor cephesi

 

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ise "Bizleri seven taraftarlarımızı üzdüğümüz için hepsinden özür diliyorum" dedi.

İki takım açısında son derece önem arz eden maçtan skor anlamında boynu bükük ayrılmanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Karaman, "Bazen olmuyor, başaramadık. Önemli bir avantajı kullanamadık.  Hayat devam ediyor, acılarla beraber gelişeceğiz" ifadelerini kullandı.