Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Gaziantepspor Kulübü Başkanı Kızıl: - "Şaibesi olmayan bir maç. Beşiktaş kendi sahasında, taraftarı önünde galip gelemedi" - Beşiktaşlı futbolcu Sivok: - "Belki de bir puan bize şampiyonluğu getirecek"

ANKARA (AA) - Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldıkları maçla ilgili olarak, "Şaibesi olmayan bir maç. Beşiktaş kendi sahasında, taraftarı önünde galip gelemedi" dedi.

Karşılaşmadan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Kızıl, bundan önceki maçlarında son bölümlerde puan kayıpları yaşadıklarını belirterek, "Trabzonspor maçında 6 dakika uzatma verildi, biz son saniyede gol yedik.  Galatasaray maçında 85. dakikada, Fenerbahçe karşılaşmasında da 87. dakikada gol yedik. Şanssızlıktan oluyor" diye konuştu.

Gaziantepsporlu futbolcu Erdem Şen de maçın ikinci yarısında Beşiktaş'ın baskılı oynadığını anlatarak, "Biz de kontra atak yakalamaya çalıştık. Son saniyede bunu yakaladık ama golü atamadım. Bir puan iyi. Anneler gününde gol sözü vermiştim ama olmadı. Son yakaladığımız pozisyonda koşumu sürdürdüm. Top sert geldi. Sağ ayağıma geldi.  Sol ayağımla vursam belki gol olurdu" ifadelerini kullandı.

 

- Sivok: "Rakipler de puan kaybedecek"
 

Beşiktaşlı futbolcu Tomas Sivok, şampiyonluk şanslarının devam ettiğini belirterek; "Kaybedilmiş bir şey yok. İki puan kaybettik. Dört maç daha var. Öncelikle inancımız da kayıp yok. Şampiyonluğun en büyük adayıyız. Rakipler de puan kaybedecek" dedi.

Demba Ba'nın kaçırdığı pozisyonu görmediğini Sivok, "Bunu değerlendirmek bana düşmez. Futbolun içinde gelenler anlayacaktır, top bir türlü girmek istemez. Şanslı olduğumuzu söyleyebilirim. Son dakikada pozisyon gol olsa puansız ayrılacaktık. Belki bu bir puan bize şampiyonluğu getirecek" diye konuştu.