Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic: - "Sinir bozucu bir akşam yaşıyoruz" - "(Gelecek sezonla ilgili burada devam etme yönünde beklentim yok) derken, bunu kendi açımdan söylemedim, kulüp açısından söyledim. Çünkü futbolda işlerin nasıl ilerlediğini gayet iyi biliyorum. Beşiktaş gibi bir takımı çalıştırıyorsanız, buradaki kriteri bilmeniz gerekiyor. Buradaki başarı kriteri şampiyonluktur" - Torku Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman: - "Beşiktaş karşısında alınan 1-0'lık galibiyet, ilk yarıdaki oyunumuzun karşılığı olabilir ama ikinci yarıdaki oyunumuzun karşılığı değildi"

ANKARA (AA) - Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Torku Konyaspor'a 1-0 yenildikleri maçta kazanmak için yeteri kadar iyi oynamadıklarını söyledi. 

Bilic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, büyük bir düş kırıklığı yaşadıklarını belirterek, "Sinir bozucu bir akşam yaşıyoruz. Yine de oyuncularımı tebrik ediyorum, ellerinden gelenin en iyisini yaptılar ama kazanmak için yeteri kadar iyi oynayamadık. Birçok şey aleyhimize gelişti. İyi oynamadık kabul ediyorum ama oyunu lehimize çevirecek pozisyonları yakaladık. Bunları kullanamadık ve oyunun gelişimi aleyhimize devam etti. Son 3 maçtaki performans ve alınan sonuçlar bizim için ciddi bir darbe, ciddi bir şok. Akhisar Belediyespor maçından sonra söylediğim gibi tüm sorumluluk bana ait. Kulüp için gerçekten üzgünüm, taraftarlarımızdan da özür diliyorum" diye konuştu. 

Bilic, maçın ardından gelecek sezon takımda kalıp kalmayacağı ile ilgili Lig TV'ye verdiği demecin sorulması üzerine ise şu yanıtı verdi: 

"(Gelecek sezonla ilgili burada devam etme yönünde beklentim yok) derken, bunu kendi açımdan söylemedim, kulüp açısından söyledim. Çünkü futbolda işlerin nasıl ilerlediğini gayet iyi biliyorum. Beşiktaş gibi bir takımı çalıştırıyorsanız, buradaki kriteri bilmeniz gerekiyor. Buradaki başarı kriteri şampiyonluktur. Dürüst bir şekilde fikrimi beyan ettim. Bununla ilgili yönetimle görüşeceğiz. Son iki maçta bugüne kadar olduğu gibi bütün dikkatimi, konsantrasyonumu ve kalbimi işime vereceğim. Sonra da yönetimle bir görüşme yapacağız. Bunu da dostça yürüteceğimize eminim." 

Bilic, takımın  İstanbul 'a döneceği uçağın çalışma olması nedeniyle erken kapanan Sabiha Gökçen Havalimanı'na inebilmesi için bir an önce stattan ayrılmaları gerektiğini vurgulayarak, başka soru kabul etmedi. 

 

- Torku Konyaspor cephesi 

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Beşiktaş karşısında alınan 1-0'lık galibiyet, ilk yarıdaki oyunumuzun karşılığı olabilir ama ikinci yarıdaki oyunumuzun karşılığı değildi" dedi. 

Kocaman, ligin ikinci yarısında iyi oyun olarak değil ama doğru oyun oynama adına iyi sonuçlar aldıklarını vurgulayarak, "Bu ve bunun gibi maçlar kamuoyuna bizim gibi takımların yaptıkları işleri gösterdikleri maçlar oluyor. Bu maçtan puan almak veya galip gelebilmek, oyuncularımızın ligin ikinci yarısından itibaren gösterdikleri çabanın ve emeğin karşılığı olacaktı. Maç öncesinde temel amacımız buydu" ifadelerini kullandı.

Maçın ilk yarısında Beşiktaş'ın oyununa karşılık yapabileceklerinin azamisini yaptıklarını dile getiren Kocaman, şunları kaydetti:

"Bir tane anlık pozisyon hatasının dışında özellikle kanatları iyi savunduk, merkezden hücum etmelerini engelledik. Bununla beraber önde baskı yaparak 20-25 dakikalık bölümde kuvvetli ataklar yaptık. Bu dakikadan sonra oyunun rüzgarı bizim aleyhimize döndü ve oyunun merkezi bizim kalemize doğru gitti. Beşiktaş karşısında bu kabul edilebilir bir şeydi. Son 20-25 dakikalık bölüm ise kazandığımız bir maçtan sonra kabul edilebilir bir durum değildi. Beşiktaş kalemize çok geldi. Sağdan ve soldan kuvvetli ortalar yaptılar. Bunların sonuçlanmaması bizim açımızdan futbol şansıydı. Beşiktaş karşısında alınan 1-0'lık galibiyet, ilk yarıdaki oyunumuzun karşılığı olabilir ama ikinci yarıdaki oyunumuzun karşılığı değildi."