Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Torku Konyaspor Teknik Direktörü Kocaman: - "Uyum sorununu halletmeye çalışıyoruz. İyi oyundan ziyade puan kazanmak bizi daha fazla ilgilendirecek" - Osmanlıspor Yardımcı Antrenörü Cimşir: - "İkinci yarının başında yediğimiz golle hem moral hem de seviye olarak oyundan düştük"

ANKARA (AA) - Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında Osmanlıspor'u deplasmanda 2-1 yenen Torku Konyaspor'un teknik direktörü Aykut Kocaman, uyum sorununu halletmeye çalıştıklarını belirterek, "İyi oyundan ziyade puan kazanmak bizi daha fazla ilgilendirecek" dedi.

Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısına hakem Çağatay Şahan'ı eleştirerek başlarken, "Geleceği olan bir hakem. Kararlarını düzeltmesinde fayda var. Bugün maçı bize de getirebilirdi, götürebilirdi de. Enteresan kararlar verdi. Bir an düşündükten sonra karar veriyor gibi. Bu hakemlik adına yanlış. Kazandığımız zaman da bunları söyleyelim" ifadelerini kullandı.

Kocaman, soyunma odasına 1-0 geride gittikleri maçın ilk yarısının istedikleri şeklinde geçmediğini anlatarak, "İlk yarı oyunun inisiyatifi hızlı ataklarla Osmanlıspor'daydı. İkinci devreye hemen golle başlamak önemli bir özgüven verdi. Golden sonra oyunumuzu devam ettirmek bizim için sevindiriciydi. Sahada 10 kişi kaldıktan sonra iş mücadeleye döndü. Koruma duygusuyla oynadık ve kazandık" değerlendirmesinde bulundu.

Kocaman, istedikleri seviyeye gelmek için zamana ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Normal şartlarda geçen sezonki başarılı ikinci yarıdan sonra bu takımla ilgili beklenti, ayrılan oyuncuların yerine küçük dokunuşlar yapmaktı. Bir-iki takviyeyle başarıyı sürdürebilir kılmaktı. Ancak çok fazla sirkülasyon oldu. Özellikle ana oyuncular takıma biraz geç katıldı. Uyum sorununu halletmeye çalışıyoruz. İyi oyundan ziyade puan kazanmak bizi daha fazla ilgilendirecek. Milli takım arasına kadar puan tablosundaki pozisyonumuzu koruyup, uyum sorununu hallettikten sonra geçen yıla göre daha başarılı bir sezon geçiririz."

 

- Osmanlıspor cephesi

 

Cezası olduğu için bugün kulübede yer almayan Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay'ın yerine basın toplantısına katılan yardımcı antrenör Hüseyin Cimşir, ikinci yarının başında yedikleri golle oyundan düştüklerini söyledi.

Karşılaşmaya iyi başladıklarını anlatan Cimşir, "Yediğimiz gole kadar oyunu yönlendiren taraf bizdik. Kalemizde gördüğümüz golden sonra, klasik hastalığımız skoru koruma iç güdüsü, panik, telaş bu maçta da baş gösterdi. İkinci yarının başında yediğimiz golle hem moral, hem de seviye olarak oyundan düştük. Rakibin 10 kişi kalmasıyla beraber penaltı ve pozisyonlar bulduk ama maçı çeviremedik" ifadelerini kullandı.