Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Osmanlıspor Teknik Direktörü Akçay: - "Yüksek bir kazanma arzusuyla oynayınca, Trabzonspor'a karşı üstünlük sağladık" - Trabzonspor Teknik Direktörü Arveladze: - "Sahada 90 dakika temposuz bir Trabzonspor gördük"

ANKARA (AA) - Spor Toto Süper Lig 'de sahasında Trabzonspor'u 3-1 mağlup eden Osmanlıspor'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, yüksek bir kazanma arzusuyla oynadıklarını ve maçı kazandıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Akçay, galibiyetle güzel bir bayram kutladıklarını belirterek, "Maçta Trabzonspor'un kenardan getireceği toplarla gol arayacağını biliyorduk. Bunun yolunu kesmek zorundaydık. Erkan ve Yusuf'u oyun stiline göre marke ettik. Marin'i de marke ettik ama bir kere kaçırdık golü attı" dedi.

Kontrollü bir oyun ortaya koyduklarını anlatan Akçay, şunları kaydetti:

"Böyle bir takıma karşı oynamak zordu. Oyuncularım yüksek konsantrasyonla oynadı. Yüksek bir kazanma arzusuyla oynayınca, Trabzonspor'a karşı üstünlük sağladık. Trabzonspor bu yaraları sarabilir. Ancak bizim bu puanları hanemize yazdırmamız lazım. Oyuncularımı kutluyorum." 

 

- Trabzonspor cephesi

 

Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Osmanlıspor karşısında 90 dakika temposuz oynadıklarını ifade etti.

Orta sahalarının kötü bir oyun ortaya koyduğunu anlatan Arveladze, "Oyuna yavaş başladık ve yavaş bitirdik. Sahada 90 dakika temposuz bir Trabzonspor gördük. Rakip 10 kişi kalırken, gol yerken ve gol atarken hiçbir şey değişmedi. Ağır bir mağlubiyet aldık. Rakip takımı tebrik etmek lazım. Sebepleri arayacağız ve düşüneceğiz" değerlendirmesini yaptı. 

Çalışarak eksikleri kapatacaklarını vurgulayan Arveladze, "Geçen hafta ile bu hafta arasında çok fark var. Çok ağır ve kötü bir oyun gösterdik. Kolay top kaybettik. Kadro eksikliğimiz yok. Biz takım oyunu oynuyoruz. Takım bir veya iki kişiye bağlı değildir" diyerek sözlerini tamamladı.