Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek: - "Kazandığımız için mutluyuz" - Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas: - "Bir değerlendirme yapacağız. Bu işlerin vebali vardır. Kazanıldığında oyuncular, kaybedilince sorumluluk bende"

ANKARA (AA) - Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında Kayserispor karşısında elde ettikleri 2-0'lık galibiyet nedeniyle mutlu olduklarını söyledi: 

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mehmet Özdilek, galibiyetin anlamının 3 puanın ötesinde olduğunu ve bu bilinçle maça çıktıklarını belirterek, "Maçın anlamı sıralamadaki yerleri açısından iki taraf için de önemliydi. Üzerimizde oluşan baskıyı kırmamız ve güven kazanmamız gerekiyordu" dedi. 

Maçın ilk yarısında dengeli bir oyun olduğunu ifade eden Özdilek, "Oyun içinde futbolcularımızın pozisyonlarını değiştirmemiz sonucunda gol bulduk. Moralimiz yükseldi ve kontrollü oynadık. Maçın kazanılması önümüzdeki haftalar için çok önemliydi. Haklı bir galibiyet oldu. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Milli maç arasına moralli girmek önemliydi" ifadelerini kullandı.

 

- Kafkas'tan istifa sinyali

 

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, sarı-kırmızılı ekip ile devam edip etmeyeceğini konusunda bir değerlendirme yapacaklarını söyledi.

Karşılaşmanın ilk yarısında iyi oynadıklarını, ikinci devre yedikleri gollerden sonra risk alarak pozisyonlar bulduklarını ancak değerlendiremediklerini dile getiren Kafkas, "Gençlerbirliği'ni kutluyorum. Süreç iyi gitmiyor. Önümüzdeki günlerde bir değerlendirme yapacağız. Bu işlerin vebali vardır, herkes bilir. Kazanıldığında oyuncular, kaybedilince sorumluluk bende ve ben de sorumluluktan hiç kaçmadım" şeklinde konuştu.