Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası

Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
- Türk-İş Genel Başkanı Atalay: - "Bağa, asma yaprağı toplamaya giden çoğu kadın, geçici ve mevsimlik işçiler, aile bütçesine bir katkıda bulunabilmek için, sosyal güvenceden yoksun şekilde çalışmak zorunda kalmışlardır"

ANKARA (AA) - Türk- İş  Genel Başkanı Ergün Atalay, Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde 15 kişinin hayatını kaybettiği kazanın, tedbirsizlik ve sorumsuzluğun yansıması olduğunu savundu.

Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, Manisa'nın Gölmarmara ilçesine bağlı Hacıveliler Köyü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 15 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 kişinin de yaralandığını hatırlattı.

Kazanın ülkedeki bir dizi tedbirsizliğin ve sorumsuzluğun yansıması olduğunu belirten Atalay, "Bağa, asma yaprağı toplamaya giden çoğu kadın , geçici ve mevsimlik işçiler, aile bütçesine bir katkıda bulunabilmek için, sosyal güvenceden yoksun şekilde çalışmak zorunda kalmışlardır. Bunun karşılığında elde edilen ücret geliri, günlük zorunlu ihtiyaçları bile karşılamaktan uzaktır" ifadesini kullandı.

Atalay, benzeri kazaların son bulması ve çalışanların yaşama şartlarının gelişmiş ülkelerdeki gibi insana yakışır seviyede olması temennisinde bulunan Atalay, kazada hayatını kaybeden işçilere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  dizi

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  manisa