Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası

Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
Manisa'da 15 kişinin öldüğü trafik kazası
- Kızılay, kazada hayatını kaybeden tarım işçilerinin ailelerine biner lira bayram yardımında bulunacak

ANKARA (AA) - Türk Kızılayı'nın, Manisa'daki trafik kazasında hayatını kaybeden 15 tarım işçisinin ailesine biner lira bayram yardımı yapacağı bildirildi.

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Manisa'da hayatını kaybedenlerin ailelerinin "yalnız olmadıklarını" hissettirmek için bir dizi karar alındığına yer verildi.

Açıklamaya göre Türk Kızılayı kazanın ardından bölgede taziye çadırları kurdu ve eş zamanlı olarak hayatını kaybedenlerin ailelerine yönelik psikososyal destek çalışması başlattı. Kızılay, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi ailelere biner lira da nakdi yardım yapacak. 

- Bulgaristan ve Gürcistan'a yardım

Açıklamada Kızılay'ın, Bulgaristan Başmüftülüğü'nün talebi doğrultusunda, ülkede ihtiyaç sahibi 3 bin çocuğun bayramlık kıyafetlerini temin edeceği, gelecek hafta da söz konusu dağıtımın gerçekleşeceği aktarıldı.

Türk Kızılayı'nın, Gürcistan'da yaşanan sel felaketinin ardından ülkeye iki tır gıda ve giyim yardımı yapacağı da kaydedildi. 

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay'ın 147 yıldır dünyanın neresinde olursa olsun, insan acısını dindirmek için çalıştığını ifade etti. 

Yardımseverlerin destekleriyle hiç kimseyi yalnız bırakmamak için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Akar, "Bulgaristan'da bayrama yeni kıyafetleri ile girecek olan 3 bin çocuğun heyecanını Ankara'dan paylaşıyoruz. Gürcistan'da her şeyini sele veren insanlara, Türk halkının sıcacık merhamet elini ulaştırıyoruz" ifadelerini kullandı.