Medya-İş'ten muhabire yapılan saldırıya kınama

Medya-İş'ten muhabire yapılan saldırıya kınama
Medya-İş'ten muhabire yapılan saldırıya kınama
- Genel Başkan Eser: - "Yaşanan olayda üyemiz Abacıoğlu'na yapılan bu çağ dışı saldırıyı kınıyor, parti yöneticilerinden gazetecilere çalışma alanı konusunda kolaylık sağlamalarını diliyoruz"

ANKARA (AA) - Medya- İş Genel Başkanı Gürsel Eser, İzmir'de Yeni Asır muhabirine yapılan saldırıyı kınadıklarını bildirdi.

Eser, MHP 'nin İzmir milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında bazı partililerin gazetecilere saldırması ve Yeni Asır muhabiri Fatih Abacıoğlu'nun bir odaya kapatılarak darbedilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Olayı kınadıklarını ifade eden Eser, şunları kaydetti:

"MHP aday tanıtım toplantısında kürsü önünde yüzlerce kişinin gözleri önünde üyemiz Fatih Abacıoğlu'nu etrafını saran partililer, boğazını sıkarak, İsmet İnönü Kültür Merkezi'ndeki boş bir bölmeye zorla götürdü. Burada darbedilen Abacıoğlu, diğer gazeteciler ve MHP'li yöneticilerin araya girmesiyle kurtarıldı. Meydana gelen olayda bir gazetecinin fotoğraf makinesi kırıldı, bazıları da hafif sıyrıklarla olayı atlattı. Yaşanan olayda üyemiz Abacıoğlu'na yapılan bu çağ dışı saldırıyı kınıyor, parti yöneticilerinden gazetecilere çalışma alanı konusunda kolaylık sağlamalarını diliyoruz."