Meliha Hasan Ali Bostan Fen Lisesi'nden Türkiye birincisi çıktı

Meliha Hasan Ali Bostan Fen Lisesi'nden Türkiye birincisi çıktı
Meliha Hasan Ali Bostan Fen Lisesi'nden Türkiye birincisi çıktı
ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Meliha Hasan Ali Bostan Fen Lisesi'nden Yabancı Dil'de Türkiye birincisi çıktı.Çubuk Meliha Hasan Ali...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Meliha Hasan Ali Bostan Fen Lisesi'nden Yabancı Dil'de Türkiye birincisi çıktı.

Çubuk Meliha Hasan Ali Bostan Fen Lisesi öğrencisi Özlem Yuvarlak, Yabancı Dil'de soruların tamamını doğru cevaplayarak, Türkiye birincisi olmayı başardı.

Okul müdürü Servet Gürdağ, Yabancı Dil'de Türkiye birincisini okullarının çıkardığını belirtti. Eğitim öğretimde özel okullarla yarıştıklarını vurgulayan Gürdağ, "Başarılar tesadüf değildir, ekip işidir. Emeklerimizin boşa gitmediğini görmek bizi mutlu ediyor" dedi.

Uyguladıkları eğitim sisteminin kendilerine birçok başarı kazandırdığını anlatan Gürdağ, "Okul olarak matematik, fizik, kimya, biyoloji ve edebiyat gibi derslerde yaz tatili süresince ve ara tatilde kurslar açtık. Kurslarımıza öğrencilerimiz sürekli devam etti. Öğrencilerimizi başarılı oldukları derslere göre sınıflara böldük, böylece eksik oldukları derslere yoğunlaşmalarını sağladık" diye konuştu.

Yuvarlak'ın yaptığı tercih sonucunda Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çeviri Bilimi İngilizce Bölümü'ne yerleştiğini bildiren Gürdağ, şunları kaydetti:

"Okulumuzun başarısı Ankara adına gurur vericidir. Meliha Hasan Ali Bostan Fen Lisesi, vizyonu ve misyonu ile devletine ve milletine hizmet aşkı ile yanan bireyler yetiştiren bir okuldur. Bu bağlamda okulumuzu tercih eden tüm öğrenciler bu yönde başarılara imza atmışlardır. Başta İngilizce öğretmenimiz Ayşe Kayahan olmak üzere öğrencimiz Özlem Yuvarlak'a başarılarından dolayı tebrik eder, bundan sonraki hayatında vatanına, milletine ve devletine faydalı işler yapmasını temenni ederim."

Okullarında 470 öğrencinin eğitim gördüğünü, bunların 185'inin yurtta kaldığını dile getiren Gürdağ, "Geçen yıl 88 mezun verdik, bunların tamamı ilk 50 binin içerisine girdi. 76 öğrencimiz istediği bölüme yerleşti. 12 öğrencimiz istediği bölüm gelmediği için tercih yapmayarak yeniden hazırlanmaya karar verdi. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu tıp, hukuk ve öğretmenlik bölümlerine yerleşti" dedi.