MHP'de genel seçim hazırlıkları

MHP'de genel seçim hazırlıkları
MHP'de genel seçim hazırlıkları
- Genel Başkan Bahçeli, partisinin seçim bildirgesini, 3 Mayıs'ta açıklayacak - 60'ın üzerinde miting yapmayı planlayan Bahçeli, aynı gün 2 ya da 3 ilde halkla buluşacak - Bahçeli, 17 Mayıs'ta Adana ve Mersin'de, 23 Mayıs'ta Kırşehir ve Kayseri'de, 24 Mayıs'ta Ankara'da, 31 Mayıs'ta da İstanbul'da miting yapacak

ANKARA (AA) - FATMA CAN - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , partisinin seçim bildirgesini 3 Mayıs'ta açıkladıktan sonra mitinglere başlayacak.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre Bahçeli, genel seçim hazırlıklarını sürdürüyor. Genel seçimlerin yapılacağı 7 Haziran'a kadar 60'ın üzerinde ilde halkla buluşmayı planlayan Bahçeli, yurt dışına da ayrı bir önem verecek.

Gurbetçilerden oy istemek için 24 Nisan'da Almanya'ya gidecek Bahçeli, 26 Mayıs'ta  ülkenin batı kesimindeki Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Oberhausen şehrindeki Arena salonunda düzenlenecek etkinliğe katılacak. Avrupa Türk Konfederasyonu tarafından "Bizimle Yürü Avrupa Türklüğü" sloganıyla düzenlenen " Türkiye Sevdası Kutlu Yürüyüş Şöleni"nde bir konuşma yapacak Bahçeli, Avrupa'da yaşayan Türkler'le buluşacak. 

Bahçeli, ''3 Mayıs Türkçülük Günü''nde, Ankara'da düzenlenen toplantıyla partisinin seçim beyannamesini kamuoyuna açıklayacak, ardından yurt gezilerine başlayacak. 

 Seçim kampanyası süresince, aynı gün içinde 2 ya da 3 ilde miting yapacak Bahçeli, 17 Mayıs'ta Adana ve Mersin'de vatandaşlardan oy isteyecek. Bahçeli, 23 Mayıs'ta Kırşehir ve Kayseri'de halka seslenecek.

Devlet Bahçeli, 24 Mayıs'ta Ankara'da, 31 Mayıs'ta da İstanbul'da alanlara çıkacak.