Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'nun balkon konuşması yapma ihtimaline karşı parti genel merkezinde çalışma yapıldı - Parti binası önündeki otopark alanı, ilerleyen saatlerde toplanması beklenen vatandaşlar için hazırlanırken, yerli ve yabancı gazeteciler için bina önünde platform kuruldu -AK Parti, seçim bölgelerinden gelecek sonuçları genel merkezde oluşturulan seçim koordinasyon merkezinden izleyecek

ANKARA (AA) - AK Parti  Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yapması beklenen balkon konuşması için partide hazırlık yapıldı.

AK Parti Genel Merkezi'nde milletvekili seçimleri dolayısıyla yapılan çalışmalar, sabahın erken saatlerinden itibaren başladı.

Seçim sonuçlarını, vatandaşlara partiden ulaştırmak isteyen yerli ve yabancı basın mensupları için bina fuaye alanında ve otoparkında özel alan oluşturuldu. Canlı yayınlarla parti binasındaki atmosferi yansıtmaya çalışacak gazeteciler, oy kullanma işleminin tamamlanmasını ve Yüksek Seçim Kurulunun seçim yasaklarının kaldırılmasına dair kararını bekliyor.

AK Parti Genel Merkezi önünde Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu'nun öngörülen balkon konuşması için de hazırlık gerçekleştirildi. Gecenin ilerleyen saatlerinde vatandaşların toplanabilmesi için otopark alanı boşaltıldı, alana ses ve görüntü sistemleri kuruldu.

Güvenlik görevlilerinin de genel merkez binası çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Bu arada, AK Parti, seçim bölgelerinden gelecek sonuçları genel merkezde oluşturulan seçim koordinasyon merkezinden izleyecek. Merkezde bulunan her ilin görevlileri, gelecek sonuçları, partinin seçim sistemine girecek.