Minik çevre müfettişleri görevde

Minik çevre müfettişleri görevde
Minik çevre müfettişleri görevde
ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak yürüttüğü projeyle eğitim alan çevre...

ANKARA (AA) - Çubuk Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak yürüttüğü projeyle eğitim alan çevre müfettişleri göreve başladı.  

Geçen yıl başlatılan proje kapsamında, ilçedeki okullardan seçilen 5. sınıf öğrencilerine eğitim sonrası çevre müfettişi kartı veriliyor. Proje çerçevesinde, bu yıl da 60 öğrenci çevre müfettişliği eğitimine tabi tutuldu.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen eğitimleri, Sağlık İşleri Müdürlüğü personellerinden Büşra Özkan ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerinden Yalçın Kaplan verdi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, "Her okuldan belirlenen gönüllü 2 öğrenciye çevre duyarlılığı, su tüketimi ve korunması, geri dönüşüm konularını içeren eğitim verildi. Öğrencilerimiz öncelikle temsil ettikleri okullarda ve mahallelerinde karşılaştıkları problemleri belediyemize ve ilgili kuruluşlara iletmeleri hususunda bilgilendirme yapıldı. Artık bu çocuklarımıza fahri çevre müfettişi olarak görüyoruz" diye konuştu.

Proje kapsamında eğitim verilen öğrencilere "çevre müfettişi" kartları dağıtılırken atıklarının nasıl geri dönüşüm yapılacağı video eşliğinde uygulamalı gösterildi. Ayrıca eğitime katılan öğrencilere diş macunu, diş fırçası gibi çeşitli hediyeler de verildi.