Minik zabıtalar okul kantinlerini denetledi

Minik zabıtalar okul kantinlerini denetledi
Minik zabıtalar okul kantinlerini denetledi
ANKARA(AA) - Beypazarı Belediyesi tarafından bir süre önce öğrencilerden oluşturulan zabıta ekibi, okullardaki kantinleri denetledi.Minik zabıtalar,...

ANKARA (AA) ? Beypazarı Belediyesi tarafından bir süre önce öğrencilerden oluşturulan zabıta ekibi, okullardaki kantinleri denetledi.

Minik zabıtalar, Gazipaşa İlkokulu ile Cumhuriyet İlkoklu kantinlerinde denetimlerde bulundular.

Belediye Zabıta Müdürü Alaettin Özdoğan, yaptığı açıklamada,  ilçe genelinde bulunan ilkokullarda okuyan 4. sınıf öğrencilerinden, her okuldan 2 öğrenci olmak üzere 22 öğrencinin katılımıyla bir zabıta ekibi oluşturduklarını söyledi. 

Zabıta müdürlüğü ekipleri ile minik zabıtaların okul kantinlerini denetlediğini belirten Özdoğan, "Minik zabıtalarımız yaptıkları kontrollerde, gördükleri noksanlıklar ve eksiklikler dolayısıyla kantin işletmecisine ikazlarda bulunarak, eksikliğin kısa süre içinde giderilmesini istedi" dedi.

Gazipaşa İlkokulu 4. sınıf öğrencisi ve zabıta amiri Şeval Duman da okul kantininde, temizliğe, ürünlerin son kullanma tarihlerine dikkat ettiklerini söyledi.

Duman, "Gördüğümüz eksikliler nedeniyle de kantin işletmecisine gerekli uyarıda bulunduk. Denetimler ile okulumuz kantinlerinin taze ürün satmasına ve öğrencilerin de taze ürünler tüketmesine vesile olacağız. Bunun içinde kantin denetimlerini okullar kapanana kadar sürdüreceğiz" dedi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Belediye

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  ilçe