Mogan Gölü'nü besleyen kanallar temizleniyor

Mogan Gölü'nü besleyen kanallar temizleniyor
Mogan Gölü'nü besleyen kanallar temizleniyor
ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Mogan Gölü'nü besleyen kanalların temizliğine 2,5 metre derinliğindeki Sukesen...

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Mogan Gölü'nü besleyen kanalların temizliğine 2,5 metre derinliğindeki Sukesen Deresi'nden başladı.

Kanalın daha temiz ve hızlı bir akış sağlaması amaçlanan temizleme çalışmasında, kepçe ve greyderlerle dere çamur ve balçıktan arındırılıyor. Kanallardan çıkarılan çamur ve balçık ise dere kenarında kurutulup döküm sahasına götürülüyor.

Belediye Başkanı Fatih Duruay, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışma tamamlandığında Mogan'a giden kanallarda suyun daha berrak ve hızlı akacağını bildirdi.

Mogan'ın can damarı kanalların özellikle yoğun yağışlar sonrası çamurla dolarak taşkınlara yol açtığını belirten Duruay, "Ekiplerimiz, Sukesen Deresi ile başladıkları temizleme çalışmalarını tüm kanallarda sürdürecek. Kapsamlı ve hassas çalışmalarımızla ilçemize daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Fatih

  ,

  Belediye

  ,

  hizmet