Motor sporları

Motor sporları
Motor sporları
- Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 3. ayak yarışları, Ankara'nın Kazan ilçesinde yapıldı

ANKARA (AA) - Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 3. ayak yarışları, Ankara'nın Kazan ilçesinde yapıldı.

 Türkiye Motosiklet Federasyonu, Ankara Valiliği, Kazan Kaymakamlığı, Kazan Belediyesi ve Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla Ankara Hitit Motosiklet Kulübü'nün organize ettiği yarışlar, iki gün sürdü.

Güvenç Köyü Göleti mesire alanında organize edilen ve 6'sı bayan 130 sporcunun mücadele ettiği organizasyonda, yarışçılar, doğal ve yapay engellerle dolu parkurda zor anlar yaşadı. Zaman zaman motosiklet kazalarının da olduğu yarışlarda, sporcular, parkuru tamamlayabilmek için büyük çaba sarf etti. Hitit Motosiklet Kulübü'nün hazırladığı zorlu "Ekstrem Test" etabı ile orta sertlikteki "Enduro Test" etapları, hem yarışçılara hem de izleyicilere keyifli anlar yaşattı.  

Yarışların ardından yapılan ödül töreninde, sporculara kupa ve madalyaları, Kazan Belediye Başkanı Yardımcısı Cengiz Gevrek, Ankara Hitit Motosiklet Kulübü Başkanı Kubilay Karaca ve diğer yetkililer tarafından verildi.

Kubilay Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugüne kadar Ankara'da yapılan en zor Enduro yarışına tanıklık ettiklerini belirterek, "Parkur hem zordu hem keyifliydi ama yarışçılar parkurdan çok sıcakla mücadele ettiler. Dereceye giremeyenler bile parkuru tamamladıkları için başarılı sayılırlar" dedi.

Ufak tefek kazaların yaşandığını kaydeden Karaca, "Bu Enduro'nun doğasında var. Bazı arkadaşlarımızın ufak tefek kırığı çatlağı oldu ama önemli olan daha büyük kazalar yaşanmamasıydı" diye konuştu.