Nallıhan'da "Bilim Fuarı" açıldı

Nallıhan'da "Bilim Fuarı" açıldı
Nallıhan'da "Bilim Fuarı" açıldı
ANKARA (AA) - Nallıhan Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin fen ve matematik projelerinden oluşan 112 eser, "Bilim Fuarı"nda...

ANKARA (AA) - Nallıhan Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin fen ve matematik projelerinden oluşan 112 eser, "Bilim Fuarı"nda sergilendi.

Nallıhan Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, fuar öncesinde okuldan başlattıkları "Bilim Yürüyüşü"nü Ayhan Sümer Kültür Merkezi önünde tamamladı. Yürüyüş sırasında mehter takımı, öğrencilere marşlarla eşlik etti.

Fuarı, Kaymakam İsmail Altan Demirayak, Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Arıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, okul müdürü Mustafa Ertürk, öğrenciler ve aileler gezdi.

Demirayak, "Eğitime her zaman desteğimiz sürmektedir ve sürecektir. Burada da görüldüğü gibi, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak gençlerin bilim ve teknoloji ile neleri başardığını görüyoruz. Okul müdürünü ve tüm öğrencileri kutluyorum. 112 değişik eseri gördüğümüzde çok mutlu oldum" diye konuştu.

Öntaş ise öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ederek, başarı dileklerinde bulundu.