Namibya Çevre ve Turizm Bakanı Shifeta, Ankara'da

Namibya Çevre ve Turizm Bakanı Shifeta, Ankara'da
Namibya Çevre ve Turizm Bakanı Shifeta, Ankara'da
ANKARA (AA) - Namibya Çevre ve Turizm Bakanı Hom.Pahamba Shifeta, Beypazarı ilçesini ziyaret etti.Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'da bulunan,...

ANKARA (AA) - Namibya Çevre ve Turizm Bakanı Hom.Pahamba Shifeta, Beypazarı ilçesini ziyaret etti.

Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'da bulunan, Namibya Çevre ve Turizm Bakanı Shifeta, Beypazarı ilçesi ziyaretinde Belediye Başkanı Tuncer Kaplan tarafından kabul edildi.

Başkan Kaplan, konuk bakanı Beypazarı ilçesinde ağırlamaktan son derece mutlu olacaklarını ifade ederek, Shifeta'ya ilçenin tarihi ve turizmi, hakkında bilgi verdi.

Konuk bakan Shifeta, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletlerin çölleşme ile ilgili düzenlenen toplantısına katılmak üzere Türkiye 'de bulunduğunu söyledi.

Türkiye'ye daha önce de geldiğini ifade eden Shifeta, şöyle konuştu:

"Türkiye'de bulunma amacımız, Birleşmiş Milletlerin çölleşme ile ilgili UNCCD COP12 toplantısı için ve dönem başkanlığını Sayın Bakan Veysel Eroğlu'na devretmek üzere bulunuyorum. Düzenlenen toplantının ardından çeşitli resmi temaslarda bulundum. Bu günde görüldüğü gibi Beypazarı'nı ziyaret ediyoruz. Beypazarı'nda bulunmaktan son derece mutluyum. Buranın tarihi, tarihi dokusu ve turizmi beni çok etkiledi."