"Nezaket Okulunda çocuklar daha mutlu"

"Nezaket Okulunda çocuklar daha mutlu"
"Nezaket Okulunda çocuklar daha mutlu"
- Pursaklar Belediyesince açılan ve ücretsiz olarak adab-ı muaşeret eğitiminin verildiği "Nezaket Okulu"nda çocukların daha mutlu olduğu belirlendi

ANKARA (AA) - Pursaklar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Nezaket Okulu'nda ücretsiz olarak adab-ı muaşeret eğitimi alan çocukların daha mutlu olduğu belirlendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin ilk ve tek "Nezaket Okulu"nun 2011'de açıldığı belirtilerek, kurulduğu yıldan bugüne okulda binlerce çocuğa ücretsiz olarak adab-ı muaşeret eğitimi verildiği kaydedildi.

Bu okulların velilerden tam not aldığının ifade edildiği açıklamada, projeye yönelik yapılan araştırma neticesinde "Nezaket Okulu"na giden öğrencilerin daha mutlu olduğunun tespit edildiği bildirildi.

Okulda 4 ile 6 yaş arasındaki çocuklara verilen adab-ı muaşeret eğitimlerinin yanı sıra geleneksel çocuk oyunlarının da öğretildiği belirtildi.

Çocuklara beden temizliği, çevre bilinci, yemek, tuvalet adabı, arkadaş edinme, hayvan sevgisi gibi önemli konularda eğitimlerin verildiği okulda, velilerin de anne-çocuk ilişkisi, etkili iletişim, aile hayatı konularında düzenlenen seminerlere, Arapça ve takı tasarım kurslarına katılabileceği ifade edildi.