Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Türk Telekom İlkokulu'nda ve Çubuk Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde eğitim gören ağır ve orta düzeydeki 160 zihinsel engelli öğrenci karne sevinci yaşadı

ANKARA (AA) - Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Türk Telekom İlkokulu'nda ve Çubuk Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde eğitim gören ağır ve orta düzeydeki 160 zihinsel engelli öğrenciye karneleri törenle verildi.

Türk Telekom İlkokulu'nda düzenlenen törene katılan Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, zihinsel engelli öğrencilere karnelerini dağıttı.

Karnelerini aldıktan sonra öğretmenlerinin elini öpen öğrenciler, mutluluklarını aileleriyle paylaştı.

Çubuk'ta 21 bin 170 öğrencinin karne heyecanı yaşadığını belirten Kaymakam Şahin, en büyük heyecanı da özel öğrencilerin yaşadığını söyledi.

Özel çocukların heyecanına ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Şahin, velilere seslenerek, öğrencilerin tatili iyi değerlendirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Öğretmen Aynur Özdemir ise zihinsel engelli öğrencilere öz bakım ve toplumsal uyum becerileri konusunda eğitim verdiklerini söyledi.

Özdemir, "Kaymakamımızın ve ilçe Milli Eğitim Müdürümüzün gelip karnelerini vermesi de öğrencilerimiz ve ailelerine büyük mutluluk verdi" dedi.