Ormancılara "haberleşme" eğitimi

Ormancılara "haberleşme" eğitimi
Ormancılara "haberleşme" eğitimi
- Beypazarı ve Nallıhan Orman İşletme Müdürlüğü personeline, "haberleşme" eğitimi verildi

ANKARA (AA) - Ankara Orman Bölge Müdürlüğünce, Beypazarı ve Nallıhan Orman İşletme Müdürlüğü personeline, " haberleşme " eğitimi verildi.

Beypazarı Orman İşletme Müdürü Adem Parlak, seminerde yaptığı konuşmada, personelin yangın sırasında ve kulelerle yapılan haberleşmede önemli bir görevi yerine getirdiğini kaydederek, bunun için haberleşme eğitimini çok önemsediklerini söyledi.

Seminerde, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü Elektronik Haberleşme Şube Müdürlüğünde görevli şef Kemal Gülay, orman yangınlarda uygulanacak haberleşme sistemi hakkında bilgi verdi. 

Kullanıcıların telsizlerini 24 saat açık tutması ve yangın ihbarlarına karşı son derece duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Gülay, "Ormanlar, ülkemizin en değerli tabiat varlıklarıdır. Aynı zamanda ülkemizin akciğeri konumundadır. Bu nedenle, orman yangınlarına karşı son derece duyarlı olunması gerekir. Gözetleme kulelerindeki görevlilerin, merkezle ve bağlı bulundukları işletme şeflikleri ile sürekli link halinde olması, olası bir durumda ekiplerini yönlendirmede çok önemli bir görevi yerine getiriyorlar" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Tabiat

  ,

  Haberleşme

  ,

  orman

  ,

  derece

  ,

  Karşı