OSB arazisinin devir işlemi tamamlandı

OSB arazisinin devir işlemi tamamlandı
OSB arazisinin devir işlemi tamamlandı
- Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde devam yapımı eden organize sanayi bölgesinin arazisi, belediyeden OSB'ye devredildi

ANKARA (AA) -  Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde devam yapımı eden organize sanayi bölgesinin arazisi, Organize Sanayi Bölgesine (OSB) devredildi.

Belediye Başkanı Ferda Polat ve Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin, düzenledikleri basın toplantısında, belediyeye ait bin 173 dekarlık arazinin tapusunun OSB'ye devredildiğini kaydetti.

Başkan Polat, yaptığı açıklamada, OSB yönetimi ve müteşebbis heyetinin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "İlçemizde bulunan harita mühendisleri imar planı ile ilgili taslaklarını hazırladılar. Bu taslaklar değerlendirilip, incelendikten sonra karar kılınacak ve Sanayi Bakanlığı'na onay için gönderilecek" ifadesini kullandı.

OSB için yatırımcı taleplerinin geldiğine de dikkati çeken Polat, "2 alçı fabrikasının talepleri var. İmar planı onaylandıktan sonra arazileri yatırım yapmak isteyenlere vereceğiz. Yatırım yapmak isteyen tüm vatandaşlarımız bizlere müracaat edebilirler" dedi.

Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin ise belediye, ticaret odası ve valilikle ortak bir oluşum içerisinde olduklarını ifade ederek, projenin önemli bir çalışma olduğunu söyledi. 

Tekin, "Bundan sonraki süreçte imar çalışmaları başlayacak. Bununla da altyapı ve yatırımcıların ayarlanması geçilecektir" dedi. 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  OSB

  ,

  Belediye

  ,

  Yatırım

  ,

  sanayi

  ,

  başkan