OSSA Genel Kurulu

OSSA Genel Kurulu
OSSA Genel Kurulu
ANKARA (AA) - OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Genel Kurulu'nda yeni yönetim ve denetim kurulları belirlendi.OSSA'dan yapılan yazılı...

ANKARA (AA) - OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Genel Kurulu'nda yeni yönetim ve denetim kurulları belirlendi.

OSSA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bilkent Otel 'de OSSA'nın 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Oluşumun Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ açılış konuşmasında, dönem faaliyetlerini anlattı ve  2016'da yapılacak "Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA)" etkinliğinin hazırlık çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. 

Yapılan seçim sonucunda Yönetim Kurulu "Mithat Ertuğ, Ali Han, Güner Koçak,  Serhat Ünal, Sefer Erseven, Muhsin Mardin, Mehmet Alkan",  Denetim Kurulu da "Halil Avcı, Böke Şahin, Atilla Sevil" isimlerinden oluştu. 

OSSA Koordinatörü Hilal Ünal Türkan tarafından 2015 ve 2016 yılı hedeflerine ilişkin bilgiler verildi. Sivil havacılık sektöründe daha fazla yer edinmek istediklerini belirten Türkan, İstanbul 'da şube açmayı ve 2015-2016 döneminde UR-GE projeleri ile toplamda 10 uluslararası savunma ve havacılık fuarına katılmayı planladıklarını kaydetti.