OSTİM, Etiyopya'da aktif rol üstlenecek

OSTİM, Etiyopya'da aktif rol üstlenecek
OSTİM, Etiyopya'da aktif rol üstlenecek
ANKARA (AA) - ?OSTİM? ile ??Habeşistan? Kalkınma ve İşbirliği Derneği (HAKİD) arasında eğitim ve ticari başlıkları içeren protokol imzalandı.OSTİM...

ANKARA (AA) - ?OSTİM? ile ??Habeşistan? Kalkınma ve İşbirliği Derneği (HAKİD) arasında eğitim ve ticari başlıkları içeren protokol imzalandı.

OSTİM Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, HAKİD Genel Merkezi'nde, HAKİD adına Başkan Nizamuddin Awol ile OSTİM adına Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın tarafından eğitim ve ticari başlıkları içeren protokol imzalandı. Protokolle OSTİM, Etiyopya'da aktif rol üstlenecek.

Protokol kapsamında, Etiyopya ile OSTİM arasında ve inşaat makineleri, yenilenebilir enerji ve çevre teknolojileri, savunma ve havacılık, medikal (tıbbi cihazlar), raylı ulaşım sistemleri, kauçuk, tarım ve gıda konularında karşılıklı ticari işbirlikleri kurulması, Türkiye 'de eğitim gören öğrencilere burs ve iş olanaklarının araştırılması, Etiyopya'da yatırım imkanlarıyla ilgili işbirliklerinin yapılması yönünde çalışmalar yapılacak. 

HAKİD Başkanı Awol, imza töreninde, protokolün gelecekte verimli işler çıkaracağına inandığını bildirerek, Türkiye ve Etiyopya arasındaki ilişkiyi daha da güçlendireceklerini kaydetti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Aydın da protokolün sadece ticari işbirliği değil, sosyal ve kültürel adımlarla da kalıcı bir bağ kurmaya vesile olacağını ifade etti.