Pakistan Büyükelçisi Mahmood'dan Belediye Başkanı Acehan'a ziyaret

Pakistan Büyükelçisi Mahmood'dan Belediye Başkanı Acehan'a ziyaret
Pakistan Büyükelçisi Mahmood'dan Belediye Başkanı Acehan'a ziyaret
ANKARA (AA) - Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Sohail Mahmood, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ı ziyaret etti.Büyükelçi Mahmood, Çubuk ilçesinde...

ANKARA (AA) - Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Sohail Mahmood, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ı ziyaret etti.

Büyükelçi Mahmood, Çubuk ilçesinde Şehir Müzesi ile turşu üretim tesislerini inceledikten sonra Belediye Başkanı Acehan'ı da makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Acehan, dost ve kardeş ülke Pakistan'ın her zaman ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

Bu yıl 11'incisini yapacakları Uluslararası Çubuk Kültür Festivali hakkında bilgi veren Acehan, "Daha önceleri festivalde tüm ilişkiler batıdaki ülkelerle yapılmaktaydı. Bundan sonra yüzümüzü kardeş ülkelere döndük. Bunlar arasında Pakistan da bulunmaktadır. İnşallah Pakistan ile çok güzel işbirlikleri yapacağız" dedi. 

Müzede bulunan Pakistan köşesi için teşekkür eden Büyükelçi Mahmood, Türkiye için aynı duyguları paylaştığını ifade ederek, bu tür ikili ilişkiler sayesinde iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin yavaş yavaş geliştiğini kaydetti.

Uluslararası Çubuk Kültür Festivali'ne büyükelçilik olarak katılacaklarını aktaran Mahmood, "Biliyorsunuz Türkiye ve Pakistan iki kardeş devlettir. Bu nedenle ekonomik ticaretin çok daha fazla olması gerekiyor. Biz de bunun için çalışıyoruz. Bu noktada inşallah önümüzdeki günlerde çok daha iyi olacak" diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Acehan, Mahmood'a Çubuk Agat taşından yapılmış plaket takdim etti.

Ziyarette, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin, Yıldırım Ahalisi Dernek Başkanı Emrah Erdoğan, Belediye Meclis üyesi Nurdan Çoban ve köylü ressam Halil Basri Uluğ da hazır bulundu.