Polatlı Belediyesi Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi hizmete açıldı

Polatlı Belediyesi Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi hizmete açıldı
Polatlı Belediyesi Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi hizmete açıldı
ANKARA (AA) - Polatlı Belediyesi Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi  törenle hizmete açıldı.Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, açılışta...

ANKARA (AA) - Polatlı Belediyesi Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi  törenle hizmete açıldı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, açılışta yaptığı konuşmada, merkezin çocuklarımızın bilimin gizemli dünyasıyla tanışmasına vesile olacak ciddi bir çalışma olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Öğrencilerimiz bu merkezde derslerde gördüklerini pratik olarak uygulama şansı buluyor. 29 Ekim'den bugüne 5 bin 500'den fazla insan merkezi gezdi, yaz aylarıyla merkezi 10 binlerce insan gezecektir. Bu tesis Ankara'nın en büyük Bilim Merkezi olma özelliğini taşıyor. Ankara'da hem bilim merkezi hem de gök evi olan, ikisini bir arada barındıran başka bir proje yok.  Projenin hazırlanmasında, hizmete girmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gök Evi'nde 70'e yakın deney seti,  36 kişilik Planetaryum (gezegen evi) bulunuyor.

 Polatlı Belediyesi Bilim Merkezi ve Uluğbey Gökevi açılış törenine Belediye Başkan Yardımcıları  Bahri Yazman, Muhsin Akdeniz, MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, Belediye Meclisi üyeleri,  kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, öteki ilgililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.