Polatlı'da atık pil ve katı atık toplama kampanyası

Polatlı'da atık pil ve katı atık toplama kampanyası
Polatlı'da atık pil ve katı atık toplama kampanyası
ANKARA (AA) - Polatlı Belediyesi ve Kent Konseyi, atık pil ve katı atık, plastik, kağıt toplama kampanyası başlattı. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel...

ANKARA (AA) - Polatlı Belediyesi ve Kent Konseyi, atık pil ve katı atık, plastik, kağıt toplama kampanyası başlattı. 

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Kent Konseyi Başkanı Serpil Öztürk, Atatürk İlkokulu ile Beştepe  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen katı atık ve atık pil toplama kampanyası törenine katıldı.

 Yıldızkaya, burada yaptığı konuşmada, belediye ekiplerinin büyük bir özveriyle şehrin temizliğini  gerçekleştirdiğini, gelecek nesillere çevre bilinci kazandırmak ve evsel atıkların toplanarak geri dönüşümle tekrar ekonomiye kazandırılmasını istediklerini söyledi.

Toplumda çevreye duyarlılığı artırmak için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirten Yıldızkaya, "Polatlımızda başlattığımız kampanya ile doğaya büyük zarar veren atık pillerin toplanmasını ve çevreye zarar vermeden imhasını hedefliyoruz. Katı atık ve pillerin yeniden ekonomiye kazandırılmasının yanında çevre ve insan sağlığına zarar vermesini önlemek istiyoruz. Kamu kurum ve okullara yerleştirdiğimiz katı atık ve atık pil kutularında biriken  materyalleri temizlik işleri ekiplerimiz toplayacaklar, geri dönüşüme ya da imha merkezlerine gönderecekler" dedi.

Öztürk ise düzenledikleri kampanyayla okul çağındaki öğrencilere çevre bilinci aşılamak istediklerini ve çocukların evlerinden getireceği atık her 10 pile 1 sinema bileti  hediye edeceklerini söyledi.