Polatlı'da bayramlaşma programı düzenlendi

Polatlı'da bayramlaşma programı düzenlendi
Polatlı'da bayramlaşma programı düzenlendi
ANKARA (AA) - Ankara'nın Polatlı ilçesinde bayramlaşma programı düzenlendi.Konak Güldeste Salonu'nda gerçekleştirilen programda...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Polatlı ilçesinde bayramlaşma programı düzenlendi.

Konak Güldeste Salonu'nda gerçekleştirilen programda konuşan Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, terör olayları nedeniyle buruk bir bayram geçirdiklerini söyledi.

Kurban Bayramı'nın ülkenin birlik ve beraberliğine vesile olmasını dileyen Tunçer, "Her zaman güçlü olacağız, bir olacağız ve her türlü sorunun üstesinden geleceğiz" dedi.

"Bayramlar, kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir" diyen Tunçer, "Kurban Bayramı'nda dostlarımızı, büyüklerimizi, yaşlılarımızı, yakınlarımızı ihmal etmeyelim, onların gönüllerini alalım" ifadelerini kullandı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, "Devletimizin varlığına ve milletimizin birliğine kasteden bölücü çeteler, bölücü hainler, kalleşçe, alçakça, polisimizi, askerimizi, çocuklarımızı şehit etmekte. Türk milletinin bu badireden bir an önce çıkması lazım. Bu husustaki en büyük gücümüz, Anadolu topraklarındaki bin yıllık kardeşliğimizdir" diye konuştu.

Yıldızkaya, "Bu mücadelede gün, devletin yanında olma günüdür. Gün, askerin, polisin yanında olma, onlara dua etme günüdür" dedi.

Şehitlere ve hac farizasını yerine getirirken yaşamını yitiren hacı adaylarına Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Yıldızkaya, "Şehit annelerinin ellerinden öpüyorum. İnşallah bu acılar bir an önce biter, hep birlikte, büyük, güçlü, müreffeh Türkiye 'yi inşa ederiz" şeklinde konuştu.

Programa,  CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz ve Bilecik Vali Yardımcısı Mustafa Güney ile siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, şehit yakınları, gaziler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma programının ardından Polatlı Polis Merkezi, İlçe Jandarma Komutanlığı, Huzurevi ve Duatepe Devlet Hastanesi'ni ziyaret eden protokol üyeleri, şehit İbrahim Çakır'ın babası Ahmet Çakır ile Kıbrıs gazisi İlyas Koçyiğit ve ailesine ziyarette bulundu.