Polatlı'da belediye ile OSB'nin istihdam iş birliği

Polatlı'da belediye ile OSB'nin istihdam iş birliği
Polatlı'da belediye ile OSB'nin istihdam iş birliği
- Polatlı Belediyesi ile Başkent OSB, kalifiye eleman yetiştirilmesi ve teminine yönelik eğitim, istihdam iş birliği protokolü imzaladı

ANKARA (AA) - Polatlı Belediyesi ile Başkent Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kalifiye eleman yetiştirilmesi ve teminine yönelik eğitim , istihdam birliği protokolü imzaladı.

Başkent OSB yönetim binasında, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk tarafından imzalanan protokolle, OSB'nin ihtiyaç duyduğu elemanların temin ve eğitiminde iş birliği yapılacak.

  Başkan  Mürsel Yıldızkaya, törende yaptığı konuşmada, kısa sürede kurdukları Ar-Ge İstihdam Merkezi aracılığıyla 2 bine yakın insanın iş bulmasını sağladıklarını belirterek, bu protokol sonrasında vasıfsız insanların vasıflandırılıp Başkent OSB'de daha kolay iş bulacaklarını söyledi.   

Yıldızkaya, "Bu iş birliğiyle, iş tespit ve eğitim çalışmaları yapacağız ve daha fazla insanımıza iş imkanı sağlayacağız" dedi.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk ise "Polatlı Belediyemizin yaptığı önderlikten dolayı şahsım ve OSB Yönetimi adına teşekkür ediyorum.  İnşallah iş, aş ve çalışanı buluşturacağımız bir zemin oluştururuz. Bizim için önemli olan nitelikli çalışandır. Bu çalışanı, Polatlı'dan oluşturabiliriz. Protokolümüz hayırlı olsun" diye konuştu.