Polatlı'da kurban kesim yerleri belirlendi

Polatlı'da kurban kesim yerleri belirlendi
Polatlı'da kurban kesim yerleri belirlendi
ANKARA (AA) - Ankara'nın Polatlı ilçesinde kurban kesim yerleri belirlendi.Şentepe Mahallesi'ndeki Makine İkmal Müdürlüğü bahçesinde, Mehmet Akif...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Polatlı ilçesinde kurban kesim yerleri belirlendi.

Şentepe Mahallesi'ndeki Makine İkmal Müdürlüğü bahçesinde, Mehmet Akif Mahallesi Uygur Sokak ile Milli Mücadele Caddesi'nin kesiştiği park alanında, Gülveren Mahallesi'ndeki Temizlik İşleri Müdürlüğü bahçesinde, 13 Eylül Caddesi ile Çamlıca Caddesi'nin kesiştiği köşedeki alanda ve Şehitlik Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi Kaymakamlık arkasındaki yerde kurban kesimi yapılacağı belirtildi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, vatandaşların huzur içerisinde bayram geçirmesi için tüm belediye ekiplerinin çalıştığını belirtti.

Hayvan pazarı ve kurban kesim yerleri hakkında bilgi veren Yıldızkaya, "Belediyemiz gerekli çalışmaları yürüterek hayvan pazarımızı düzenledi, Kurban Bayramı'na hazır hale getirdi. Şehrimizde vatandaşlarımızın yararlanması için 5 farklı noktada kurban kesim yeri oluşturduk. Belediye personelimiz, Kurban Bayramı süresince hayvan kesimi ve benzeri sorunların çözümü için çalışma yürütecek. Vatandaşlarımızın 4 günlük Kurban Bayramı'nı sağlıklı, mutlu geçirmesi için çaba harcıyoruz. Dileğimiz hemşehrilerimizin aileleriyle, sevdikleriyle mutlu bir bayram geçirmeleri" diye konuştu.

Zabıtanın 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Yıldızkaya, "Zabıtalarımız halkın huzur içinde bayram alışverişi yapmaları ve rahat bir bayram geçirebilmeleri için denetimlerini arttırarak sürdürüyor. Vatandaşlarımız Alo 153 Zabıta telefonuna her türlü şikayetini iletebilir" dedi.

Yıldızkaya, kurban kesim ücretlerinin büyükbaş 225, küçükbaş 50 lira  olarak tespit edildiğini kaydetti.