Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Türk Telekom Başantrenörü Sunter: - "Artık Ankara tüm rakipler için zor bir deplasman" - Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Mahmuti: - "Galibiyetler ve yenilgiler bu oyunun bir parçası"

ANKARA (AA) - Türk Telekom Başantrenörü Ercüment Sunter, "Artık Ankara tüm rakipler için zor bir deplasman" dedi. 

Sunter, Türkiye Basketbol Ligi'nde sahalarında Darüşşafaka Doğuş'u 82-81 kazandıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, son haftalarda çıkış yakaladıklarını söyledi.

Bugün elde ettikleri galibiyetle yakaladıkları çıkışın tesadüf olmadığını gösterdiklerinin altını çizen Sunter, "Bütün maç kontrolümüzde geçti, sonunda biz zora soktuk. Ligin üst sıralarına doğru yükselmeye başlıyoruz. İnşallah bunu devam ettireceğiz. Türk Telekom, ayrıldığım dönemden beri yıllardır bocalama dönemindeydi. Artık Ankara tüm rakipler için zor bir deplasman" diye konuştu. 

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti ise galibiyet nedeniyle Türk Telekom'u tebrik ederek, "Rakibimiz maç boyunca öndeydi. Sonunda kazanma şansı yakaladık, fark 1 sayıya indi ama basit hatalar yaptık. Basketbolun güzelliği de burada. 1 sayıyla kaybettiğimiz birkaç maçtan bir tanesiydi. Galibiyetler ve yenilgiler oyunun bir parçası. Hep beraber toparlanıp önümüzdeki maça en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.