Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Özmeriç: - "Bu maçın üzüntüsünü yaşayacağız ama yarından itibaren TOFAŞ maçına konsantre olacağız" - Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Markovic: - "Kritik zamanda bir ivme kazanmış olduk"

ANKARA (AA) - Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Hasan Özmeriç, "Bu maçın üzüntüsünü yaşayacağız ama yarından itibaren TOFAŞ maçına konsantre olacağız" dedi. 

Özmeriç, Türkiye Basketbol Ligi'nde 89-78 kaybettikleri Trabzonspor Medical Park karşılaşması sonrasında düzenlenen basın toplantısında, arka arkaya alınan yenilgiler sebebiyle takımda bir kırılganlık olduğunu belirterek, "Oyuncuların hepsi iyi niyetli. Maç içinde 2-3 kez 10 sayıdan geri geldik ama öne geçecek direnci ortaya koyamadık. Öne geçseydik, takım ekstra motive olacaktı. 3 maçımız kaldı. Çok önemli bir sponsorumuz var ve onlarla birlikte ligde kalmak istiyoruz. TOFAŞ maçını kazanmaktan başka çaremiz yok. Bu maçın üzüntüsünü yaşayacağız ama yarından itibaren TOFAŞ karşılaşmasına konsantre olacağız" diye konuştu.

 

- Trabzonspor Medical Park cephesi

Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Nenad Markovic, kolay bir maç olmadığını ve oyuncularını tebrik ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"Ligde kalmaya çalışan kaliteli bir takımla karşılaştık. Oyunu başından beri kontrol ettik ve takım oyununu sahaya iyi yansıttık. Doğru atış tercihleri yaptık. Sona doğru belki konsantrasyonumuzu kaybettik. 4 maç üst üste kaybettikten sonra 3 tane üst üste kazandık. Kritik zamanda bir ivme kazanmış olduk. Rönesans TED Ankara Kolejliler'e de en iyi dileklerimi iletiyorum."