Ramazana doğru

Ramazana doğru
Ramazana doğru
ANKARA (AA) - Şereflikoçhisar'da merhum iş adamı Berat Cömertoğlu'nun geleneksel ramazan paketi yardımları, bu yıl da oğulları tarafından...

ANKARA (AA) - Şereflikoçhisar'da merhum adamı Berat Cömertoğlu'nun geleneksel ramazan paketi yardımları, bu yıl da oğulları tarafından yapıldı.

Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı'na ait Hayır Çarşısı kanalıyla gerçekleştirilen yardım organizasyonunda, bin 300 ihtiyaç sahibi aileye, temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri dağıtılıyor.

Belediye Başkanı Ferda Polat tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edilen yardım kolilerinde, makarna, nohut, kuru fasulye, çorba, mercimek gibi temel gıda ürünleri yer alıyor.

Yapılan yardımlar hakkında açıklamalarda bulunan Polat, merhum Cömertoğlu'nun her ramazan öncesi bu yardımları yaptığını anımsatarak, ilçedeki dar gelirli vatandaşların her zaman yanında olan merhum Cömertoğlu'nun bu örnek davranışının oğulları tarafından sürdürüldüğünü kaydetti.

Cömertoğlu tarafından bin yardım kolisinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını ifade eden Polat. "Hayır Çarşısı listesinde bin 300 ihtiyaç sahibi vatandaşımız bulunuyor geriye kalan 300 yardım paketini belediye olarak biz tedarik edeceğiz. Bu sayının ramazan ayında bin 400 olacağını tahmin ediyoruz" dedi.

- İftar çadırı kurulacak - 

Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı tarafından her yıl kurulan iftar çadırının bu yıl da faaliyette olacağını ifade eden Polat, "Şereflikoçhisarlı vatandaşlarımızla aynı sofrada iftarımızı açmak için iftar çadırı uygulamasını bu yılda yapacağız. Tuzgölü Meydanında, Mehmet Aktaş Aile Piknik alanında iftar programları düzenleyeceğiz" dedi. 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  gıda

  ,

  ,

  zaman

  ,

  iftar